Вважається обмежено доступним для відвідувачів користувачів крісел колісних та для людей з порушенням зору.
Опис
Арт-простір, розташований у місті Радивилів, Рівненська область. Він представлений у вигляді чотирьох локацій: музей під відкритим небом, проект «Майстерня Етнобрендів», ткацька майстерня «Серпанок» та музей автентичного костюма. Площа етнопарку становить 8,5 га землі.
У 2021 році музей отримав нагороду Ukraine tourism award в номінації «Регіональний прорив року».
Експонатами стали три реконструювані споруди — типовий одноповерховий житловий будинок Волині XIX — початку ХХ століття; житловий будинок цього ж періоду, що представляє Івано-Франківщину, та кліть (або «холодна комора») — окрема господарська будівля, яку селяни використовували для зберігання зерна, продуктів, одягу та інших цінних речей. Всі будинки — дерев'яні й відтворені майстрами за автентичними технологіями з використанням традиційних для відповідних регіонів України матеріалів. Були організовані практичні курси з відтворення автентичного одягу, у яких взяли участь 30 майстрів зі всієї України. На базі «Ладомирії» вони поглибили свої знання з ткацтва, вишивки та пошиття традиційного одягу.
Головна мета працівників етнорезиденції — облаштування історико-туристичного хабу, який стане стартовою точкою в подорожі Рівненщиною для українських та іноземних туристів, а також дасть змогу відвідувачам опинитися в Україні XIX століття.
Наразі музей продовжує займатися пошуком артефактів, предметів побуту та господарського вжитку, автентичних для українців історичної Волині та заходу України. Крім того, в етно-комплексі проводять дослідження щодо вирощування, заготівлі та приготування грибів, вивчають технологію автентичного розпису, проводять роботу із повернення у вжиток автентичних волинських прикрас, а також займаються книговидавничою справою: тут вийшла в друк книга «Велика Волинь» — масштабна наукова робота з дослідження території історичної Волині, починаючи від найдавніших часів до появи слов'ян.
В етнопарку «Ладомирія» займаються виготовленням автентичного одягу. Розпочали роботу з відродження серпанкового полотна, його ткали на Поліссі із добірних сортів льону.
Експозиції розміщені в: Музеї ручного ткацтва в «Ладомирії» та Музеї автентичного костюма.
Найбільша цінність Музею: 5 повних відтворених серпанкових костюмів із української рукотворної тканини, що поєднує легкість, прозорість та водночас міцність і довговічність.
В майстерні ткацтва відтворено більше десяти ткацьких верстатів, різного призначення та специфіки. Екскурсія по території майстерні включає в себе практичне знайомство відвідувачів з процесами ткання одягу. Однією з локацій є Камінна зала музею. Ця велика зала створена для творчості, проведення прес-конференцій та майстер-класів. Виконана у стилі етно-лофт, з великими вікнами та дерев'яним оздобленням. В залежності від потреб конкретного проекту або заходу площа зали може трансформуватися і ділитися на зони.
Під час російського вторгнення в Україну в 2022 році камінна зала етнорезиденції стала місцевим волонтерським центром.
Режим роботи
понеділок 09:00–17:00
вівторок 09:00–17:00
середа 09:00–17:00
четвер 09:00–17:00
пʼятниця 09:00–16:00
субота 10:00–15:00
неділя 10:00–15:00
Адреса, контакти
вулиця Шкільна, 1, Радивилів, Рівненська область
Тел.: +380630488645
Офіційне джерело
https://www.facebook.com/ladomyriia/
Геолокація
https://goo.gl/maps/Fy84ohBXyGaUTuQi6